Ikona, element graficzny, symbol oka. To aktywny przycisk, który włącza wysoki kontrast strony A A

O projekcie

Zwiększamy dostępność budynków i przestrzeni publicznych oraz prywatnych dla osób z niepełnosprawnościami i osób z obniżonym poziomem sprawności z powodu wieku czy choroby.

 Dostarczamy rozwiązania, które ułatwiają dostosowanie przestrzeni, produktów i usług do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz osób z obniżonym poziomem sprawności z powodu wieku czy choroby.
 

Grafika przedstawiająca ikonę planyGrafika przedstawiająca ikonę łazienkiGrafika przedstawiająca ikonę windyGrafika przedstawiająca ikonę tłumacza migowegoGrafika przedstawiająca ikonę schodołazGrafika przedstawiająca ikonę rozkład wizualnyGrafika przedstawiająca ikonę rozkład głosowyGrafika przedstawiająca ikonę rozkład dotykowyGrafika przedstawiająca ikonę punkty koncentracjiGrafika przedstawiająca ikonę osoby na wózku inwalidzkimGrafika przedstawiająca ikonę psa przewodnikaGrafika przedstawiająca ikonę symbol głuchychGrafika przedstawiająca ikonę pasówGrafika przedstawiająca ikonę miejsca parkingowegoGrafika przedstawiająca ikonę infokioskuGrafika przedstawiająca ikonę asystentaGrafika przedstawiająca ikonę SMSGrafika przedstawiająca ikonę platformyGrafika przedstawiająca ikonę drzwi

Warto być dostępnym dla wszystkich, już teraz

Szacuje się, że nawet 30% społeczeństwa może mieć trwałe lub czasowe ograniczenia w mobilności czy percepcji (np. ludzie poruszający się przy pomocy kul, lasek, balkoników, protez, wózków inwalidzkich), niesłyszący, niedowidzący, z trudnościami manualnymi i poznawczymi (na przykład po udarze, chorujący na Alzheimera), kobiety w ciąży, osoby z wózkiem dziecięcym, z ciężkim bagażem oraz słabsze fizycznie, mające trudności w poruszaniu się. Obecnie w Polsce żyje prawie 9 milionów osób powyżej 60. roku życia. W 2030 roku będzie ich 10,7 mln i będą stanowić blisko 30% ludności. Ta liczna grupa codziennie napotyka trudności i bariery, które uniemożliwiają lub ograniczają samodzielnie funkcjonowanie.

Innowacyjny system informacyjno-komunikacyjny

Grafika przedstawiająca ikonę tablicę interaktywną z BrailleGrafika przedstawiająca komputer z wyświetloną stroną dostepnemiejsce.plGrafika przedstawiająca telefon z wyświetloną stroną dostepnemiejsce.pl

Projekt dostepnemiejsce.pl skierowany jest do wszystkich podmiotów, które dostrzegają konieczność efektywnego komunikowania się z różnymi odbiorcami, którym zależy na uwzględnianiu potrzeb wszystkich osób, w tym osób z niepełnosprawnościami. Projekt skierowany jest do instytucji publicznych i podmiotów prywatnych zainteresowanych dostosowaniem budynków i przestrzeni, produktów i usług do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami, które narażone są na marginalizację lub dyskryminację m.in. ze względu na niepełnosprawności lub obniżony poziom sprawności z powodu wieku czy choroby, a także dostarczeniem systemów informacji i komunikacji ułatwiających poruszanie się po złożonych kompleksach nieruchomości, wnętrzach budynków i przestrzeniach otwartych oraz korzystanie z produktów i usług.

Dostępne miejsce (dostepnemiejsce.pl) to innowacyjna platforma, która wykorzystuje najnowsze technologie w celu dostarczania informacji na temat budynków i przestrzeni w budynkach oraz przestrzeni otaczającej budynki, produktach i usługach na wiele różnych sposobów, w różnych formach, formatach, do różnorodnych odbiorców, w szczególności do osób z niepełnosprawnościami i osób z obniżonym poziomem sprawności z powodu wieku czy choroby. Zastosowane innowacyjne rozwiązania umożliwiają skuteczne dotarcie z informacją poprzez zastosowanie różnych form i kanałów komunikacji, które są czytelne dla wszystkich kluczowych grup odbiorców. 

Sprawdzone technologie i rozwiązania

Dostepnemiejsce.pl łączy w sobie wiele innowacyjnych technologii ułatwiających dostarczanie i zarządzanie informacją oraz zwiększających efektywność dystrybucji informacji dzięki zastosowaniu różnych form, formatów i nośników wykorzystywanych do prezentowania użytecznych informacji w budynkach i przestrzeniach publicznych. 

Sztuczna inteligencja logoTTS, text to speech logoTTB, text to Braille logoTTSL, text to sign language logoVoice to sign language logoZgodność z W3C logoZgodność z WCAG 2.2 logHTML5 logoPHP logo

NFC logoBluetooth logoNVIDIA CUDA logoAMD logoLOGGIOT logo

Grafika przedstawiająca sztuczną inteligencję, projekt Małgosia

Kamil Radomski, menedżer projektu, współpomysłodawca

W ramach kompleksowego wdrożenia projektujemy dedykowane systemy informacyjno-komunikacyjne dla poszczególnych budynków składające się z planów rozmieszczenia elementów systemu, projektów tablic informacyjnych zewnętrznych i wewnętrznych z dedykowaną zawartością tekstową, w języku Braille i w formie komunikatów głosowych generowanych z użyciem sztucznej inteligencji wykorzystującej autorskie sieci neuronowe oraz z elementami interaktywnymi rozszerzającymi zakres prezentowanych informacji. Produkujemy tablice informacyjne wyposażone dodatkowo w QR kody i urządzenia RFID, a także tyflomapy i tablice multisensoryczne oraz urządzenia IoT dostarczające informacje i wspierające orientację w przestrzeni. Wykonujemy montaż elementów systemu i zapewniamy utrzymanie, wsparcie i dalszy rozwój systemów.

Innowacyjna technologia, kompletny system informacyjno-komunikacyjny


Grafika przedstawiająca logo dostepnemiejsce.pl

 

Portal informacyjny

 

Portal dostepnemiejsce.pl jest podstawowym elementem wchodzącym w skład systemu informacyjno-komunikacyjnego, dostarcza informacje na temat budynków i przestrzeni publicznych w formach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zastosowane w portalu rozwiązania i wytyczne WCAG 2.1, W3C i Google zapewniają wysoką dostępność treści osobom sprawnym i osobom z niepełnosprawnościami, niezależnie od urządzenia i jakości połączenia internetowego.

 

Grafika przedstawiająca tablicę informacyjną z Braille

 

Tablice informacyjne 

 

Tablice informacyjne są częścią systemu informacyjno-komunikacyjnego dostepnemiejsce.pl i dostarczają informacje w różnych formach, różnym grupom odbiorców, także osobom z niepełnosprawnościami. Specjalnie projektowane tablice z NFC i QR kodami zaspokajają potrzeby informacyjne wszystkich zainteresowanych, dostarczają treści w języku polskim i innych wybranych językach, w języku Braille, w wysokim kontraście i optymalnym układzie oraz treści w formie komunikatów głosowych, które są doskonałym uzupełnieniem standardowych tekstowych form przekazu.

Czytaj więcej o tablicach informacyjnych.

 

Grafika przedstawiająca logo sztucznej inteligencji

 

Sztuczna inteligencja

 

Portal dostepnemiejsce.pl wykorzystuje sztuczną inteligencję, dzięki której użytkownicy mają dostęp do zaawansowanych funkcjonalności zwiększających efektywność dystrybucji informacji i ich dostępność. Wraz z dostępem do portalu użytkownicy uzyskują dostęp do zaawansowanych narzędzi umożliwiających samodzielne tworzenie treści w formach zwiększających dostepność informacji (Braille, komunikaty głosowe), które wykorzystywane są w komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami.

 

Grafika przedstawiająca logo technologii VTSL, Voice to sign language

 

Najnowsze technologie

 

TTS (text to speech), TTB (text to Braille), TTSL (text to sign language), VTSL (voice to sign language) to technologie, które tworzymy i wykorzystujemy do dostarczania innowacyjnych funkcjonalności, które zastosowane w specjalnie przygotowanym oprogramowaniu w połączeniu z elementami systemu informacyjno-komunikacyjnego umożliwiają efektywną dystrybucję informacji w różnorodnej formie, do różnorodnych odbiorców.

 

Grafika przedstawiająca tekst zapisany w języku Braille

 

Treści w języku Braille

 

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii wspartej sztuczną inteligencją oraz autoryzowanych wytycznych i powszechnie wykorzystywanych standardów opracowaliśmy tłumacza języka Braille i udostępniliśmy go jako funkcjonalność w portalu dostepnemiejsce.pl wspierającą osoby odpowiedzialne za utrzymanie systemu informacyjno-komunikacyjnego i tworzenie treści w języku Braille. Dzięki niemu przygotowanie treści w języku Braille stało się łatwe i proste, a pliki dostępne są w wielu użytecznych formatach.

Czytaj więcej o tłumaczu Braille.

 

Grafika przedstawiająca odtwarzacz audio

 

Komunikaty głosowe 

 

Zastosowanie specjalnie opracowanej sztucznej inteligencji umożliwia automatyczne generowanie komunikatów audio z dowolnej treści w języku polskim i dostarczanie ich z użyciem interaktywnych tablic informacyjnych, portalu dostepnemiejsce.pl oraz specjalnych iframe. Dedykowana funkcjonalność portalu umożliwia także generowanie dowolnych komunikatów i udostępnianie ich z użyciem iframe na dowolnej stronie.

Czytaj więcej o konwersji treści na komunikaty audio.

 

Grafika przedstawiająca wizualizację urządzenia IoT LOGGIOT Audio

 

Urządzenia IoT

 

Urządzenia IoT są dopełnieniem systemu informacyjno-komunikacyjnego. Doskonale sprawdzają się w dostarczaniu komunikatów audio bez użycia telefonu użytkownika, bezprzewodowo, w bezpośredniej interakcji z użytkownikiem. Urządzenia LOGGIOT Audio odtwarzają komunikaty audio w bezpośredniej interakcji z użytkownikiem lub telefonem użytkownika wyposażonym w technologię Bluetooth. Dzięki bezpośredniej integracji urządzeń IoT z portalem dostepnemiejsce.pl aktualizacja plików audio odbywa się z automatycznie za pośrednictwem Internetu.

Czytaj więcej o urządzeniach IoT.

 


Dostępność+ i pakt dla dostępności

Logotyp programu dostępność plus

 

Wdrożenie systemów informacyjno-komunikacyjnych dopełnione rozwiązaniami wspierającymi przemieszczanie się na terenie nieruchomości, w przestrzeniach budynków i w przestrzeniach otwartych nie tylko zaspokaja potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami, ale jest także użyteczne dla osób sprawnych, ułatwia orientację w przestrzeni, samodzielne przemieszczanie się, a także dostarcza użyteczne informacje na temat przestrzeni, organizacji pracy i dostępności poszczególnych pomieszczeń, ekspertów i usług, jak również poprawia komfort przebywania w przestrzeni małych, średnich i dużych budynków. Ułatwia organizację ruchu, porządkuje ciągi komunikacyjne i zwiększa bezpieczeństwo przebywających w obiektach.

 


Zamów wdrożenie systemu informacyjno-komunikacyjnego dostepnemiejsce.pl

Zwiększ dostępność budynków, przestrzeni, produktów i usług. Zadbaj o ich dostosowanie do potrzeb osób, w tym osób ze specjalnymi potrzebami. Skorzystaj z innowacyjnego systemu, który ułatwi przemieszczanie się w Twoich budynkach. Porozmawiaj z ekspertami dostepnemiejsce.pl o wdrożeniu systemu informacyjno-komunikacyjnego i zwiekszeniu dostępności. 

Zdjęcie róznokolorowych ludzi symbolizujące osoby z niepełnosprawnościami.


Wdrożenie w placówce leczniczej

 

Logotyp SZPZLO

Wdrożenie systemu informacyjno-komunikacyjnego dostepnemiejsce.pl w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wesoła w Przychodni Rejonowej numer 1 przy ulicy Jana Kilińskiego 48 w Warszawie (Wesoła). Wdrożenie obejmuje specjalnie zaprojektowane interaktywne tablice informacyjne wyposażone w NFC i QR kody z dedykowanymi treściami, z dostępem do portalu dostepnemiejsce.pl sztucznej inteligencji i automatycznie generowanych komunikatów audio. Tablice dostarczają informacje w języku polskim i Braille'u oraz komunikaty głosowe z rozszerzonymi informacjami. 

Więcej na temat wdrożeń.

 

Ramka z materiałem multimedialnym przedstawiającym wdrożenie

 



Dbamy o Twoją prywatność

Korzystamy z Cookies, by zapewnić Ci dostęp do informacji i wszystkich oferowanych usług oraz po to, by gromadzić informacje związane z korzystaniem z serwisu, a także wyświetlać reklamy dopasowane do użytkowników. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają właściwe wyświetlanie treści, analizę ruchu internetowego, ruchu reklamowego, a także utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Cel przetwarzania danych
Zapewnienia dostępu do treści publikowany na stronie WWW, ułatwienia korzystania ze stron, prezentowania spersonalizowanych treści i reklam oraz ich pomiaru, tworzenia statystyk, poprawy funkcjonalności strony, zwiększenia efektywności w dostarczaniu treści. Zgodę na przetwarzanie danych wyrażasz dobrowolnie. Możesz ją w każdym momencie wycofać lub ponowić w zakładce Ustawienia plików cookies na stronie głównej. Wycofanie zgody nie wpływa na legalność uprzedniego przetwarzania.
Twoje zgody
Dzięki plikom cookies i technologiom pokrewnym (zwane dalej: „plikami cookies”) poprawiamy funkcjonalność naszej strony oraz wyświetlamy Ci treści, które lepiej odpowiadają na Twoje potrzeby i oczekiwania.

Udzielenie zgody na pliki cookies może się wiązać z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w państwach leżących poza Europejskim Obszarem Gospodarczym (dalej: EOG) jak i z udostępnianiem ich do naszych partnerów oraz podmiotów z nimi współpracujących, w tym także poza EOG. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce plików cookies.
Wyrażam zgodę na:

Funkcjonalne pliki cookies zapamiętują wybory dokonywane przez Ciebie zapewniając Ci lepiej dopasowane usługi. Wykorzystywane są również do przeprowadzania ankiet. Listę partnerów i usługodawców znajdziesz w Lista parterów.

Analityczne pliki cookies mierzą ilość wizyt i zbierają informacje o źródłach ruchu oraz pokazują zaangązowanie użytkowników w przeglądanie stron. Używamy ich, aby poprawić działanie strony WWW. Zebrane dane prezentują nam dane na najczęściej odwiedzanych stron, a także przedstawiają sposób w jaki korzystasz ze strony. Brak zgody nie wpływa na korzystanie ze strony WWW. Listę partnerów i usługodawców znajdziesz w Lista parterów.

Marketingowe pliki cookies wspierają wyświetlanie reklam, które są bardziej dopasowane do Twoich zainteresowań i potrzeb, a jednocześnie wartościowe dla wydawców i reklamodawców. Służą także do wyświetlania reklam na innych stronach internetowych. Brak zgody nie wpływa na korzystanie ze strony. Listę partnerów i usługodawców znajdziesz w Lista parterów.

Pliki cookies konieczne do prawidłowego lub zoptymalizowanego działania strony WWW oraz poprawnego działania usług, które dostępne się na stronie. Twoje wybory plików cookies wyrażone po zalogowaniu się do serwisu są przypisywane do Twojego konta i zostaną zapamiętane również w przypadku, gdy będziesz logować się na konto z innego urządzenia lub przeglądarki.
Odpowiedź Recaptcha