Dostępne miejsce (dostepnemiejsce.pl) to innowacyjna platforma, która dostarcza narzędzia umożliwiające tworzenie i aktualizowanie treści, tłumaczenie treści na Braille'a, automatyczną transkrypcję treści tekstowych na komunikaty głosowe w czasie zbliżonym do rzeczywistego, zaawansowane oprogramowanie do tłumaczenia treści na język migowy, integrację z innowacyjnymi urządzeniami IoT, które monitorują przemieszczanie się osób w budynkach i odtwarzają komunikaty głosowe przedstawiające dodatkowe informacje na temat przestrzeni, budynków, spraw i zadań podmiotów w interakcji z osobami przemieszczającymi się w budynkach bez użycia urządzeń pośredniczących lub w interakcji z popularnymi urządzeniami typu telefon. Platforma dostepnemiejsce.pl dostarcza potrzebne technologie i rozwiązania, z wykorzystaniem których spełnienie wymogów związanych z dostosowaniem budynków jest proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych.
Prezentowanie rzetelnych i uporządkowanych informacji to podstawowa funkcjonalność portalu dostepnemiejsce.pl, dzięki której dane i informacje na temat budynków, kondygnacji i pomieszczeń, ich lokalizacji, godzin otwarcia, a przede wszystkim udogodnień skierowanych do osób z niepełnosprawnościami i osób z obniżonym poziomem sprawności z powodu wieku czy choroby dostępne są w jednym miejscu, dedykowanym portalu o zasięgu ogólnopolskim dostosowanym do wymogów określonych w WCAG 2.2 i obowiązujących przepisów. Dodatkowo portal, dzięki zastosowaniu tablic informacyjnych, dostarcza rozszerzone informacje, które są użyteczne dla osób ze szczególnymi potrzebami i wszystkich pozostałych interesariuszy.
Funkcjonalność portalu dostepnemiejsce.pl umożliwia aktualizację treści opublikowanych w portalu dotyczących budynków, kondygnacji i pomieszczeń z użyciem dedykowanego panelu administracyjnego dostępnego dla uprawnionych użytkowników za pośrednictwem przeglądarki internetowej z komputera z dostępem do Internetu. Zaktualizowane treści, opisy i dane publikowane są w czasie rzeczywistym. Tłumaczenia treści i konwersja treści na komunikaty głosowe wykonywana jest także w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a wprowadzone modyfikacje treści i komunikatów dostępne są dla interesariuszy bezpośrednio po zapisaniu zmian.
Funkcjonalność portalu dostepnemiejsce.pl umożliwia tłumaczenie tekstów na Braille'a. Zintegrowany z portalem autorski tłumacz wykorzystuje powszechnie obowiązujące standardy i zasady do generowania treści w Braille'u w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Ułatwia przygotowanie treści przeznaczonych do produkcji materiałów informacyjnych. Przygotowane tłumaczenia dostępne są do pobrania w popularnych formatach: *.EPS, *SVG, *.Json, które ułatwiają dalsze wykorzystywanie treści Braille w różnego rodzaju projektach i opracowaniach. Zarządzanie tłumaczeniami ułatwia specjalnie przygotowana Brailloteka, w której przechowywane się przygotowane i zapisane tłumaczenia. Czytaj więcej o tłumaczu Braille.
Dzięki zastosowaniu dedykowanych algorytmów, sztucznej inteligencji i sieci neuronowych treści wprowadzone do portalu konwertowane są na komunikaty audio. Zintegrowana z portalem sztuczna inteligencja generuje komunikaty audio w języku polskim w czasie zbliżonym do rzeczywistego przedstawiające informacje o budynkach, kondygnacjach i pomieszczeniach. Dodatkowo dedykowana audioteka umożliwia przygotowanie komunikatów głosowych z wykorzystaniem dowolnej treści, które przechowywane są bez ograniczeń i mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie są użyteczne. Zapisane w audiotece komunikaty audio mogą być udostępniane w stronach internetowych z wykorzystaniem iframe. Komunikaty przechowywane są w plikach: WAV, MP3, OGG. Czytaj więcej o konwersji treści na komunikaty audio.
Generowania kodów QR dla efektywnego oznaczania budynków, kondygnacji i pomieszczeń, których wywołanie z użyciem telefonu lub tabletu z dostępem do Internetu dostarcza użytkownikom dodatkowe informacje tekstowe, głosowe i w pozostałych formach, które nie są dostępne na tablicach systemu informacji. Czytaj więcej o generatorze kodów QR.
Funkcjonalność kodowania naklejek RFID dla efektywnego oznaczania budynków, kondygnacji i pomieszczeń, których wywołanie z użyciem telefonu lub tabletu z obsługą NFC i z dostępem do Internetu dostarcza użytkownikom dodatkowe informacje tekstowe, głosowe i w pozostałych formach, które nie są dostępne na tablicach systemu informacji. Czytaj więcej o programatorze RFID.
Wykonywane w ramach wdrożenia tablice systemu informacji z przeznaczeniem do oznaczenia budynków, kondygnacji i pomieszczeń doskonale sprawdzają się w oznaczaniu przestrzeni. Zostały zaprojektowane tak by spełniać wymogi ustawy „Dostępność”. Są estetyczne, czytelne, trwałe i łatwe w montażu, a do tego w przystępnych cenach, ze specjalistycznym, specjalnie tworzonym, nadrukiem treści w Braille'u. Tablice są interaktywne. Dzięki zastosowaniu kodów QR i technologii RFID w interakcji z urządzeniem typu telefon lub tablet dostarczają dodatkowe informacje, które przechowywane są w portalu dostepnemiejsce.pl. Czytaj więcej o tablicach informacyjnych z Braille.
Zautomatyzowane tłumaczenie treści opisujących budynki, kondygnacje i pomieszczenia wprowadzonych z użyciem panelu administracyjnego w formie tekstowej na język migowy zgodnie z powszechnie obowiązującymi wytycznymi, które następnie prezentowane są w formie migowej z wykorzystaniem awatara 3D. Czytaj więcej o tłumaczu języka migowego.
Funkcjonalność umożliwiająca włączenie do systemu informacyjno-komunikacyjnego dedykowanych urządzeń IoT przeznaczonych do wspomagania przemieszczania się osób w budynkach i odtwarzania komunikatów głosowych bez użycia Internetu oraz urządzeń pośredniczących lub w interakcji z popularnymi urządzeniami typu telefon, których celem jest dostarczanie rozszerzonych informacji na teamt przestrzeni, dostępności, możliwych do załatwienia spraw i innych wspierających orientację w przestrzeni i przemieszczanie się po budynkach informacji. Czytaj więcej o urządzeniach IoT.
Zwiększ dostępność budynków, przestrzeni, produktów i usług. Zadbaj o ich dostosowanie do potrzeb osób, w tym osób ze specjalnymi potrzebami. Skorzystaj z innowacyjnego systemu, który ułatwi przemieszczanie się w Twoich budynkach. Porozmawiaj z ekspertami dostepnemiejsce.pl o wdrożeniu systemu informacyjno-komunikacyjnego i zwiekszeniu dostępności.
Wdrożenie systemu informacyjno-komunikacyjnego dostepnemiejsce.pl w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wesoła w Przychodni Rejonowej numer 1 przy ulicy Jana Kilińskiego 48 w Warszawie (Wesoła). Wdrożenie obejmuje specjalnie zaprojektowane interaktywne tablice informacyjne wyposażone w NFC i QR kody z dedykowanymi treściami, z dostępem do portalu dostepnemiejsce.pl sztucznej inteligencji i automatycznie generowanych komunikatów audio. Tablice dostarczają informacje w języku polskim i Braille'u oraz komunikaty głosowe z rozszerzonymi informacjami.
Więcej na temat wdrożeń.
Więcej: O projekcie | Funkcjonalność | Korzyści | Tłumacz Braille | Tablice z Braille | Konwerter tekstu na audio | Certyfikat | Dostępność plus | Referencje | Wdrożenia | Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami | Ustawa z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze | Regulamin | Skarga na brak dostępności | Instytucje i organizacje | Kontakt